Forum forum tematyczne Strona Główna
  Obecny czas to Pią 0:36, 29 Mar 2024   
forum tematyczne Forum Index
Forum forum tematyczne Strona Główna -> Narkotyki
Napisz odpowiedź
Użytkownik
Temat
Treść wiadomości

Emotikony
Very Happy Smile Sad Surprised
Shocked Confused Cool Laughing
Mad Razz Embarassed Crying or Very sad
Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink
Exclamation Question Idea Arrow
Więcej Ikon
 Kolor:  Rozmiar: Zamknij Tagi
Opcje
HTML: TAK
BBCode: TAK
Uśmieszki: TAK
Wyłącz HTML w tym poście
Wyłącz BBCode w tym poście
Wyłącz Uśmieszki w tym poście
Kod potwierdzający: *
 
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Skocz do:  
Topic Review
murzyn uuuuuuuuuuuu ten temat to mnie rozjebal bielun ahahahha jakie po tym sa jazy hahaahha Wink bezkitu
Perszing I dzień z życiorysu wypisany:)


Co to jest?

Bieluń dziędzierzawa (ryc.). Roślina o niemiłej woni. Łodyga wzniesiona, naga, widlasto gałęzista, odgałęzienia od wewnątrz miękko owłosione. Liście jajowate, zaostrzone, grubo-zatokowo-ząbkowane, ogonkowe. Kwiaty krótkoszypułkowe, umieszczone w kątach liści lub szczytowe. Korona biała, bardzo duża, w górze lejkowato rozszerzona, sfałdowana, długorurkowa, na szczycie szczeciniasto zaostrzona. Torebka jajowata, wzniesiona, pokryta kolcami. - VI do IX. Pochodziz Azji Zach. Roślina roczna, 20-120 cm wys. 2n=24. Trująca.

Charakterystyka botaniczna. Roślina roczna, spotykana w całym kraju na przychaciach, w ogrodach, a nawet na polach w uprawie jako chwast. Rośliny tworzą widlaste rozgałęzienia, silne łodygi dochodzą do 1,5 m. Liście są dość duże, zatokowe, ząbkowane, ciemnozielone. Całe rośliny nieprzyjemnie pachną. Kwiaty wyrastają w kątach rozwidleń łodyg, mają barwę zwykle białą, rzadko fioletową, są okazałe, o kształcie lejkowatym z długą rurką. Kwitną od czerwca do października, owocują od sierpnia do przymrozków. Owoce są prosto wzniesione, duże, kolczaste, podobne do owoców kasztanowca w stadium niedojrzałym. Dojrzewając przybierają barwę brązowoszarą i pękają na szczycie czterema klapami. Mogą być też odmiany o owocach prawie bezkolczastych. Liczne nasiona czarne lub brązowoczarne o kształtach nerkowatych wysypują się z torebek stopniowo, ale mogą pozostawać w owocach do wiosny. Powierzchnie nasion chropowata, matowa. Wymiary nasion: długość 3,2-3,8 mm, szerokość 2,8-3 mm, grubość 1-1,5 mm.


Objawy zatrucia:Niektórzy autorzy francuscy twierdzą, że w zatruciach bieluniem stany halucynacji mają charakter furii lub szaleństw, w odróżnieniu od zatruć innymi roślinami zawierającymi alkaloidy tropanowe [111]. W USA i Kanadzie zaobserwowano u młodocianych toksykomanów, że Datura stramonium daje dwie formy zatrucia: po spożyciu nasion występuje głównie forma hiperkinetyczna, a po spożyciu liści - głównie śpiączkowa. Zresztą, jak zwykle w zatruciach atropiną, faza pobudzenia poprzedza stany śpiączkowe; śpiączka może być głęboka i często fatalna w następstwach [172]. Pewne różnice w reakcjach toksycznych mogą być wynikiem różnych sposobów podania trucizny. Zatrucia liściami najczęściej zdarzają się przez wdychiwanie dymów z tytoniu przeciwastmatycznego lub prażonych ziół, natomiast zatrucia nasionami zwykle następują doustnie. Połykanie nieprzeżutych lub słabo przeżutych nasion może opóźnić wystąpienie obajawów ciężkiego zatrucia (śpiączki). Nasiona bielunia mogą też drażnić żołądek i wywoływać wymioty

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB Š 2001 phpBB Group

phpBB Template by Vereor.

Web Templates
Web Design Templates Š