Forum forum tematyczne Strona Główna
  Obecny czas to Śro 17:38, 23 Sty 2019   

Forum forum tematyczne Strona Główna -> Siłownia

Sterydy

  Autor    Temat Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Perszing
AdministratorDołączył: 05 Gru 2005
Posty: 62 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Zychlin

Sterydy

METANABOL

Większośc młodych ludzi decydujących sie na "koksowanie" zaczyna własnie od Metanabolu. Inne odmiany Metanabolu to:
-Stenolon(Czechy)
-Naposim(Rumunia)
-Pronabol(Indie)
-Anabol Tabletes(Tajlandia)
-Dianabol(USA)
Metanabol posiada silne właściwości anaboliczne, często łączony z Testosteronem bądz Omnadrenem 250 powoduje szybkie nabieranie masy mięśniowej. Dawkowanie Metanabolu to zazwyczaj od 15 do 50 mg na dobę. Nie powinno się przekraczać tej granicy gdyż mogą wystąpić nie chciane skutki uboczne takie jak:nadciśnienie tętnicze, ginekomastia, przeciążenia serca, w młodszym wieku może też powodować zachamowanie procesu wzrostu. Nie powinno sie brać metanabolu dłużej niz 6 tygodni. Po zakończeniu cyklu należy wspomóc wątrobe takimi środkami jak np. Arginina lub Hepatil. Metanabol blokuje wydzielanie własnego testosteronu o okolo 30%. Osoby, które miałe kiedyś problemy z wątrobą nie powinny używać Metanabolu, który posiada toksyczne działanie. Efekty stosowania tego sterydu widoczne są po okresie 2-3 tygodni od momentu w, którym zaczeło sie cykl, utrzymują się one jeszcze przez parę tygodniu po czym następują spadki.

Omnadren250:)

Składa sie on z:fenylopropionianu testosteronu, propionianu testosteronu, izoheksanianu testosteronu oraz heksanianu testosteronu. Omnadren 250 posiada zarówno silne działanie anaboliczne jak i androgenne. Dawka dla początkujących to około 250 mg tygodniowo. Najczęściej łączony jest z Metanabolem i Nandrolonem Podczas stosowania tego sterydu dochodzi do gromadzenia se większych ilości wody w organizmie, mogą powstawać również obrzęki. Stosowany w dużych dawkach powoduje podwyższony poziom agresjii. Kolejnymi skutkami ubocznymi są trądzik oraz powstawanie zmian skóry w okolicach pleców, barków i pośladków. Cykl trwa długo bo około 2 miesiące, dla utrzymania masy mięśniowej niektórzy stosują clenbuterol przez max 4 tygodnie.

DECA-DURABOLIN
Deca-Durabolin jest preparatem anabolicznym do stosowania domięśniowego. Składnikiem czynnym jest Nandrolon. Ester dekanianowy nadaje preparatowi przedłużenie działania do około trzech tygodni po wstrzyknięciu. Nandrolon jest zbliżony chemicznie do testosteronu. W porównaniu z testosteronem jego działanie anaboliczne jest większe a androgenne słabsze. Optymalne dawki Deci to około 200 do 600 mg na tydzień, jednak najlepsze efekty można uzyskać stosując dawke 400 mg na tydzień. Przy takich dawkach można go wykryć w moczu nawet po okresie 18 miesięcy. Efekty uboczne to: podwyższone ciśnienie tętnicze, słaba krzepliwość krwi, trądzik czesto spotykane są również zawroty głowy i krwawienie z nosa. W przypadku kobiet które używają dawek większych niz 100 mg na tydzień mogą wystąpić typowo męskie cechy takie jak np. gruby głos, zarost na ciele. Inne odmiany to:
-Retabolil(Węgry)
-Durabolin(Francja)
-Anadur(Szwecja)
Deca posiadając stosunkowo nie duże efekty uboczne(nie powoduje ginekomasti) oraz powodując duże przyrosty masy mięsniowej jest sterydem cieszącym sie dużym zainteresowaniem. Często łączony z Winstrolem powoduje znaczny wzrost wysokojakościowej muskulatury.

Anapolon
Najsilniejszy steryd jeżeli chodzi o przyrosty masy mięsniowej.
Po 3 tygodniach można zrobić nawet do 10 kg masy mięśniowej!!
Niestety równie szybko widoczne są spadki po odstawieniu Anapolonu.
Najczęściej łączony z estrami testosteronu oraz Winstrolem. Jest bardzo toksycznym sterydem. Świetne efekty można uzyskać biorąc 3 tabletki na dzień. Po 4 tygodniach stosowania nie daje już tak rewelacyjnych efektów jak na początku. Po tym okresie mozna przejść np. na Dece Durabolin.
Do efektów ubocznych zalicza się:zabużenia rytmu serca, trwałe uszkodzenia wątroby, u niektórych może powodować łysienie, nudności i osłabienia organizmu czasem również biegunka. Anapolon powinno sie przyjmować wraz z posiłkami aby zwiększyc jego wchłanianie się do organizmu.

Synthol

Synthol jest jednym z mniej znanych środków anabolicznych.
Jest to olejkek i aby wprowadzić go do mięsni potrzebna jest igła o grubej średnicy. Aby całkowice wypełnić mięsień trzeba zrobic przynajmniej 4 zastrzyki. Nie tylko bolesne jest wbicie takiej igły w mięsień ale również to jak reaguje on na Synthol na następny dzień. Mięśnie potrafią sie wtedy zbuntować i strasznie puchnąć co powoduje niesamowity ból Jest on również drogi bo za jedną ampułke w Kanadzie trzeba zapłacić 500 dolarów. Chyba najsłynnijszym człowiekiem, który stosował i podobno dalej stosuje Synthol jest Greg Valentino, tyle że to co on zrobił ze sobą to katastrofa jeżeli ktoś miał okazje oglądać jego zdjęcia to dobrze wie o czym mówie.

WINSTROL DEPOT
Winstrol nie jest sterydem po, którym możemy się spodziewać znacznych przyrostów masy mięśniowej. Bardzo często używany jest w innych dyscyplinach sportu takich jak np. lekkoatletyka. Powoduje zwiększenie siły i wydajności mięśni co pozwala na uzyskiwanie lepszych wyników w sporcie. W kulturystyce często łączony razem z Deca Durabolin w celu
"wyrzeźbienia" muskulatury. Zastrzyki są bardziej efektywne niż zażywanie tabletek. Rozpuszcza się w wodzie dlatego też cykle trwają krucej niż innymi sterydami, musi on być również zażywany znacznie częściej. Dawka po jakiej można uzyskać dobre rezultaty to około 50 mg dziennie. Winstrol przyśpiesza proces syntezy białek w organizmie a jego działanie androgenne jest nie wielkie. Stosuje się go przez okres 2-3 tygodni w następujących dawkach: 100-300 mg(zastrzyki), lub 40-50 mg dziennie w postaci tabletek. Efekty uboczne: bóle głowy, skurcze mięśni, niekiedy też podwyższone ciśnienie krwi. Istnieją odmiany Winstrolu takie jak Stanazolol, które podawane są zwierzętą w celu budowania suchej masy ciała oraz zwiększania siły mięśni np. konią wyścigowym.

AGOVIRIN DEPOT

Testosteron Suspension jest produkowany w zastrzykach zawierający testosteron na bazie wody. Powoduje bardzo szybkie przyrosty zarówno masy mięśniowej jak i siły, właśnie dzięki temu że jest produkowany na bazie wody przenika natychmiast do krwi co oznacza że jego działanie jest bardzo szybkie. Bierze się go w cyklu przez 30 dni. Po tym czasie efekty są już mocno widoczne. Nie jest to ester testosteronu tak więc w dawce 100 mg mamy 100 mg czystego testosteronu nie tak jak przy innych pochodnych koło 70 mg. Zastrzyki wykonuje sie co 2-3 dni, a dawka wacha się w granicach od 50-300 mg jednorazowo. Posiada silne działanie androgenne co może powodować wiele skutków ubocznych takich jak np.:ginekomastia, podwyższone ciśnienie tętnicze krwi, podwyższony poziom estrogenów, czasem wypadanie włosów.

TESTOSTERON ENANTHATE

Jest to jeden z bardziej popularnych i używanych estrów testosteronu.
Dawkowanie to około 200-600 mg tygodniowo. Musi być ono większe niż Suspension gdyż jest to ester więc w 100 mg nie mamy samego czystego testosteronu tak jak w przypadku Agovirin Depot. Występują silne efekty anaboliczne, ale również androgenne jak i duże skutki uboczne. Stsowany w dużych dawkach często prowadzi do nieodwracalnej bezpłodności. Podczas cyklu następuje duże zatrzymanie wody w organizmie oraz jonów sodu. wapnia, magnezu i potasu. Często występuje nadciśnienie tętnicze jak również ginekomastia. Łaczyć go można z Nandrolonem oraz Metandienonem i Stanazolem. Przy odpowiednich dawkach Enanthate i Metandienonu po cyklu który trwa 4-5 tygodni można zyskać wagę nawet rzędu 10 kg. Skład Enanthate jest mocno zbliżony do testosteronu produkowanego przez nasz organizm.

OXANDROLON

Doustny steryd anaboliczny posiadający ogromne właściwości anaboliczne a przy tym nie wielkie działanie androgenne. Dawkowanie dla mężczyzn to od 7-10 tabletek dziennie(1 tabletka-2,5 mg). Nie jest on typowym sterydem na mase jednak powodując ogromne zwiększenie siły nadaje się właśnie do sportów gdzie głowny element stanowi siła. Powoduje on wzrost stężenia kreatyny wewnątrz komórek mięśni poprzecznie prążkowanych. Często łączony jest z testosteronem i jego pochodnymi. Steryd tez nie aromatyzuje co znaczy że nie zatrzymuje dużych ilości wody w organizmie jak inne sterydy. Kolejną zaletą jest to że nie blokuje układu podwzgórza-przysadka-jądra. Przyśpiesza również proces syntezy białka. Posiadając małe działanie androgenne skutki uboczne również są stosunkowo małę.

DEPO TESTOSTERON

Jest to testosteron cypionate. Produkowany jest przez firmę UpJohn Pharmaceuticlas i sprzedawany jest w buteleczkach o pojemności 10ml. W każdym 1ml znajduje się 100mg testosteronu. Jest on bardzo popularny, zarówno wśród kulturystów jaki i przedstawicieli sportów siłowych. Daje on dobre przyrosty, zarówno masy mięśniowej, jak i siły. Można go łączyć z innymi sterydami.
Przeważnie bierze się 200mg tygodniowo, ponieważ utrzymuje się on w organizmie przez trzy do czterech tygodn . Można go łączyć z innymi sterydami (deca, winstrol, metanabol, primobolan, itd.) Powinno się go brać razem z antyestrogenem (nolvadex, proviron). W organizmie kulturysty wstrzykującemu sobie 200 mg cypionate raz w tygodniu, po trzech tygodniach uzbiera się około 600mg tego środka, jest to wystarczająca ilość na spowodowanie ginekomasti . Powoduje również: trądzik zatrzymanie wody, utratę włosów, porost włosów u kobiet i inne objawy nabierania cech męskich. Jeden z najstarszych koksów. Bardzo dobry steryd na masę. Zawiera testosteron podobny do produkowanego w organizmie. Stosuje się go też od 250-750 mg co 10-15 dni.

LAURABOLAN 50

Weterynaryjna wersja Deca Durabolin. Zwiększa siłę mięśni oraz synteze białka powodując przy tym nie wielkie efekty uboczne. Jako że jest to środek weterynaryjny, sprzedawany jest w dużych, 50 cm3 buteleczkach, a dawka w 1 ml jest niska - tylko 50 mg zamiast 100 czy 200 mg jak to ma miejsce w nandrolone decanoate przeznaczonym dla ludzi. Do dobrej strony Laurabolanu 50 można zaliczyć to, że pozostaje on dłużej w organizmie niż regularne Nandrolone.
Większość kulturystów jednak, używa go tak jak nandrolone decanoate, i wstrzykuje go sobie raz w tygodniu.

PRIMOBOLAN

METHONOLOL można otrzymać w formie acetatu w roztworze wodnym od firmy Schering z Berlina. W formie enantatu w roztworze olejowym również z Meksyku, Francji, Hiszpanii. Ponieważ jako acetat wywołuje on bóle w miejscu iniekcji częściej przez kulturystów używany jest w formie enantatu. W USA panował długi czas tzw. kult Primobolanu, ponieważ środek ten posiada silną aktywność anaboliczną i nie aromatyzuje(nie ciągnie wody). Dlatego używany jest on w USA jak i Europie Zachodniej szczególnie przed zawodami. Przy normalnym stosowaniu działania uboczne są minimalne.

SIŁABOLIN

W naszym kraju najczęściej spotykany jest rosyjski siłabolin.
Kiedyś był przedstawiany jako doustna odmiana Deca Durabolin. Jest on łagodnym sterdyem przeznaczonym do zwiększenie siły i masy mięśniowej. W celu uzyskania dobrych wyników zaleca się łączenie tego sterydu z innymi np. z Winstrolem Depot i Parabolanem. Posiada słabe działanie androgenne. Występuje zarówno w postaci płynnej jak i w tabletkach, które są mało toksyczne dla wątroby jeżeli stosuje się go oczywiście z umiarem. Ginekomastia występuje bardzo rzadko. Dawkowanie to 20-40 mg dziennie(tabletki) lub od 150 mg tygodniowo preparatu iniekcyjnego. Inne nazwy:
-Maksibolin(USA-wycofany z produkcji)
-Orabolin(Holandia, Belgia, Wielka Brytania)

SUSTANON 250

Często porównywany jest z polskim Omnadrenem 250 ale posiada mniej skutków ubocznych i nie zalewa tak bardzo mięśni wodą. Jest mniej toksyczny od innych rodzajów testosteronu. Składa sie z 4 rodzajów testosteronu:propionate, phenylpropionate, isocarpate i decanoate. Jest sterydem który stosuje się przy cyklach w których chcemy budować masę mięśniową. Dawkowanie to od 250-500 mg na tydzień, chociaż coraz częściej można się spotkać z używaniem znacznie większych dawek. Przeważnie łączony z Deca Durabolin, Winstrolem Depot, niekiedy również z Metanabolem. Do skutków ubocznych stosowania Sustanonu zalicza się:ginekomastia, spadek popędu płciowego, niekiedy napady agresji i łysienie. Jego działanie zaczyna być widoczne po 3 tygodniach od momentu rozpoczęcia cyklu. Mięsnie zbudowane na Sustanonie są lepsze niż po Omnadrenie gdyż Sustanon nie powoduje takie zatrzymania wody oraz puchnięcia.

TESTOSTERONUM PROLONGATUM

Jest pochodnią testosteronu o działaniu anabolicznym oraz androgennym.
U mężczyzn pobudza proces spermogenezy oraz rozwój jąder. U kobiet wykazuje działanie antagonistyczne w stosunku do estrogenów. Zarówno u mężczyzn jak i u kobiet działa anabolicznie. Preparat o przedłużonym działaniu pozwala na znaczne wydłużenie odstępów pomiędzy poszczególnymi wstrzyknięciami - po wstrzyknięciu domięśniowym działanie leku utrzymuje się przez 14 dni.
Stosowany domięśniowo, przyjmowany często z Metanabolem. Nie powinno się używać więcej niż 3 ampułki tygodniowo. Powoduje ginekomastie więc dobrym rozwiązaniem było by stosowanie podczas cyklu Nolvadexu.

PARABOLAN

Produkowany jest we Francji, posiada bardzo duże działanie anaboliczne oraz androgenne. Jest używany przez bardziej zaawansowanych kulturystów w czasie przygotowań do zawodów (nie poleca sie stosowania tego sterydu nowicjuszom). Do jego zalet należą:przyrost siły i masy mięsni oraz ich twardość. Dobre efekty daje połączenie go razem z Anavarem w czasie robienia rzeżby mięśni. Przyjęte jest stosowanie od 1-2 tabletek dziennie. Występują duże efekty uboczne głównie jest on bardzo szkodliwy dla nerek. Parabolan jest nazwą handlową natomiast w medycynie nazywany jest Trenobolonem.

EQUIPOISE

Equipoise ma relatywnie wysoki wskaźnik anaboliczności, co zazwyczaj jest połączone ze słabą androgenicznością środka. Z tego powodu Equipoise nie jest sterydem, który spowoduje niesamowite przyrosty siły i masy mięśniowej w krótkim okresie czasu. Głównym efektem działania Equipoise jest poprawienie równowagi azotowej, co powoduje zwiększenie syntezy białek w komórkach mięśni. W rezultacie powoduje to przyrost wysokiej jakości mięśni, który następuje systematycznie i powoli. Preparat ten można stosować w okresie przygotowań do zawodów, gdyż bardzo słabo aromatyzuje. Sportowcy, prowadzący dietę przedstartową łącząc Equipoise z Winstrolem Depot, uzyskują znaczące poprawienie rzeżby mięśni, natomiast w przypadku diety wysoko kalorycznej przy tej kombinacji, następuje szybki przyrost masy i siły mięśniowej. Sportowcy zażywający Equipoise twierdzą, że poprawia on efekt pompowania mięśni na treningu, oraz użylninie. Dawkowanie w przypadku mężczyzn wynosi od 150 do 300 mg tygodniowo, natomiast w przypadku kobiet tygodniowa dawka wynosi zazwyczaj od 50 do 100 mg( większe dawki mogą powodować maskulinizację). Środek ten produkowany jest w trzech krajach, Amerykański Equipoise jest przeznaczony dla koni, kolumbijski Ganabol jest dla bydła, a niemiecki Venobol dla psów. Wszystkie odmiany tego środka są tak samo efektywne i nie toksyczne dla wątroby, w przypadku stosowania przez ludzi.

DYNABOLON

Jest to steryd zawierający Nandrolon. Mocno pubudza synteze białek nie posiadając większego działania androgennego. Przy dawkach około 322 mg tygodniowo nie aromatuzuje mocno. Przyjmuje się go zazwyczaj 2 razy w tygodniu. Minimalna dawka to około 160 mg na tydzień. Dynabolon przynosi szybkie i solidne przyrosty masy mięsniowej z równoczesnym przyrostem siły. Niezależnie od dawki należy przyjmować środki antyestrogenne, aby utrzymać jakość mięśni. Efekty uboczne u mężczyzn występują rzadko i tylko u wrażliwych na jego działanie osób, podczas brania dużych dawek. Zazwyczaj ustępują one same po odstawieniu środka. Jest sterydem trudno dostępnym.

ANABOLICUM VISTER

Jest słabym sterydem doustnym produkowanym wyłącznie przez Włochów, w postaci kropli i kapsułek. Nie jest szkodliwy dla wątroby ponieważ nie zawiera 17 - alfa alkolifiny. Stymuluje synteze protein, jest dobrze tolerowany przez organizm. Ze względu na swoje słabe działanie nie jest stosowany w celach zwiększenia postępów u zawodowców, lecz u osób zaczynających dopiero brać sterydy. Aby uczynić jakiekolwiek postępy dawki dla mężczyzn to 80-120 mg na dzień.

TESTOSTERON PROPIONAT

Jest to ester krótko-łańcuchowy opart na podłożu olejowym do stosowania domięśniowego w postaci zastrzyków. Propionat testosteronu jest bardzo skuteczny jeśli chodzi nam o szybki przyrost masy mięśniowej i siły. Jego kolejną zaletą jest to że początek działania jest znacznie szybszy od innych estrów testosteronu. Przyjmuje się go co 2-3 dni ze względu na krótki okres półtrwania w organizmie. Istnieje również mniejsze ryzyko wystąpienia ginekomasti niż przy innych estrach testosteronu. Po skończeniu cyklu bardzo gwałtownie spada jego stężenie we krwi a co za tym idzie maleje również masa mięśniowa. Dobrym pomysłem było by połączenie Propionatu razem z Enanthatem, którego stężenie zapewni stała przewage procesów anabolicznych w organizmie. Sam propionat już nawet po jednorazowym przyjęciu może dawać zauważalny wzrost siły i wytrzymałości na treningu oraz większą motywację do wysiłku i lepsze samopoczucie.


Post został pochwalony 0 razy

Post Wto 14:27, 06 Gru 2005 
 Zobacz profil autora    
oleska:*
NowyDołączył: 05 Gru 2005
Posty: 3 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

CHŁOPAKI DAJCIE SE SPOKÓJ Z TYM GÓWNEM MYSLICIE ŻE CO ZE JAK BEDZIECIE W KROTKIM CZASIE UZYSKACIE POSTURE PUSDZIANA TO ZARAZ BEDZIEMY PATRZEC NA WAS JAK NA JAKIEŚ BÓSTWA<LOL>TO JEST OCHYDNE!!!!!WSZYSTKO MA SWOJ UMIAR JASNE ZE WOLIMY ZE NIE CHCEMY ABYSCIE WYGLADALI JAK WOJEWODZKI(BEZ OBRAZY)NO ALE WSZYSTKO Z UMIAREM:p:p POZDROWKA

Post został pochwalony 0 razy

Post Śro 21:24, 07 Gru 2005 
 Zobacz profil autora    
oleska:*
NowyDołączył: 05 Gru 2005
Posty: 3 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

sorka za bledy,nie ktore sa bezsensu ale szybko pisalam:Pwiecie o co lota:P

Post został pochwalony 0 razy

Post Śro 21:26, 07 Gru 2005 
 Zobacz profil autora    
Wariat
ModeratorDołączył: 06 Gru 2005
Posty: 38 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: UK

wszystko jest dla ludzi ... bez umiaru Wink

Post został pochwalony 0 razy

Post Śro 20:44, 04 Paź 2006 
 Zobacz profil autora    
karolina:)
NowyDołączył: 04 Paź 2006
Posty: 11 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

oleska co cie to obchodzi po co piszesz takie rzeczy to nie twoja sparwa jezli ci nie pauje to sie nie wypowiadaj pogadaj sobie o ćpaniu a nie

Post został pochwalony 0 razy

Post Śro 20:53, 04 Paź 2006 
 Zobacz profil autora    
karolina:)
NowyDołączył: 04 Paź 2006
Posty: 11 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

nie bierzesz to sie nie wpierd.........

Post został pochwalony 0 razy

Post Śro 20:55, 04 Paź 2006 
 Zobacz profil autora    
Wariat
ModeratorDołączył: 06 Gru 2005
Posty: 38 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: UK

oj kobietki spokojnie coś w tym jest co mówi oleska , a ty karolinko nie bądz taka agresywna Very Happy

Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Wariat dnia Śro 20:57, 04 Paź 2006, w całości zmieniany 1 raz

Post Śro 20:55, 04 Paź 2006 
 Zobacz profil autora    
karolina:)
NowyDołączył: 04 Paź 2006
Posty: 11 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

nie bierzesz to sie nie wpierd.........

Post został pochwalony 0 razy

Post Śro 20:56, 04 Paź 2006 
 Zobacz profil autora    
Wariat
ModeratorDołączył: 06 Gru 2005
Posty: 38 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: UK

oleśka umiar jest różnie pojmowany Smile dla jednych to co biora inni to nic a dawki sa konkretne wiem cos o tym Wink

Post został pochwalony 0 razy

Post Śro 20:59, 04 Paź 2006 
 Zobacz profil autora    
karolina:)
NowyDołączył: 04 Paź 2006
Posty: 11 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

co prawda to prawda SmileSmile koniec przyzjane ci racje terenerze hehe

Post został pochwalony 0 razy

Post Śro 21:11, 04 Paź 2006 
 Zobacz profil autora    
Wariat
ModeratorDołączył: 06 Gru 2005
Posty: 38 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: UK

wysłałem zaproszeni do jednego z ludzi posiadajacych dużą wiedze na ten temat byc moze niedługo bedziecie mogli skorzystać z jego rad i dowiedzieć sie czegoś więcej o siłowni

Post został pochwalony 0 razy

Post Śro 21:14, 04 Paź 2006 
 Zobacz profil autora    
  Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu

Skocz do:  


Last Thread | Next Thread  >

Zasady:
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

 

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB Š 2001 phpBB Group

phpBB Template by Vereor.

Web Templates
Web Design Templates Š